5 przerażających rzeczy, które wydarzyły się podczas kręcenia filmu

Ludzie kochają filmy. Nie ma prawie nic lepszego niż oglądanie epickiej opowieści rozgrywającej się na dużym ekranie, podczas gdy ty siedzisz na krawędzi swojego siedzenia i chrupiesz popcorn. Ale za kulisami często dokonuje się strasznych poświęceń, aby film ujrzał światło dzienne. Ludzie umierają, są ranni lub pozostawiają blizny psychiczne (w tym aktorzy i kaskaderzy). Co więcej, czasami reżyserzy po prostu się tym nie przejmują, ponieważ są zbyt skupieni na realizacji swojej wizji. Na tej liście znajduje się 5 przykładów rzeczy, które poszły strasznie źle podczas kręcenia.

Kaskader zaatakowany przez rekina

Wielu reżyserów wstydzi się swoich najwcześniejszych dzieł. Samuel Fuller wyreżyserował White Dog i The Big Red One, ale żałował, że nigdy nie był zaangażowany w Shark! który ukazał się w 1969 roku. Do tego stopnia, że ​​zażądał nawet usunięcia jego nazwiska z napisów końcowych. Jednak Fuller nie był po prostu zawstydzony tym, że film był zły. Film z Burtem Reynoldsem w roli głównej kosztował także życie meksykańskiego kaskadera, Jose Marco. Marco nakręcił scenę z atakującym go żarłaczem bykiem. Kiedy walczył z żarłaczem bykiem, wielki biały rekin przedarł się przez siatkę rozstawioną na otwartych wodach i również zaatakował Marco, rozdzierając mu brzuch. Niestety, Marco zmarł kilka godzin później, po tym jak członkom załogi udało się odstraszyć żarłacza białego. Obrzydliwie, producenci filmu zmienili nazwę z wcześniejszego pseudonimu Caine na Shark! i przystąpił do jego wydawania. Co gorsza, nagłośnili śmierć kaskadera, aby promować film.

Pilot-kaskader zginął w katastrofie lotniczej

Lot Feniksa z Jimmym Stewartem w roli głównej nie był strasznym filmem. W rzeczywistości był nominowany do dwóch Oscarów w 1965 roku. Jednak była to ponura porażka kasowa, pomimo zaczerpnięcia fabuły z bestsellerowej powieści i posiadania gwiazdorskiej obsady.

Ale zamach bombowy w kasie był najmniejszym z problemów producentów. Producent reżyser Robert Aldrich i 61-letni kaskader Paul Mantz chcieli ponownie nakręcić scenę, w której Mantz ląduje „Feniksem” na wydmach. Gdy kamery się obracały, Mantz wylądował, ale zbyt mocno uderzył w jedną z wydm. Spowodowało to pęknięcie kadłuba i przechylenie dziobu samolotu do przodu pod ostrym kątem, natychmiast zabijając Mantza. Bobby Rose, 64-letni kaskader lecący z Mantzem, złamał ramię i miednicę. Kamery uchwyciły cały przerażający wypadek, a wideo nadal można obejrzeć w Internecie.

Zestaw radioaktywny powoduje raka u aktorów

Film The Conqueror, z udziałem Johna Wayne'a i Susan Hayward, został wydany w 1956 roku. Niestety, ten film również źle wypadł w kasie i często jest uznawany za jeden z najgorszych filmów wszechczasów. Kontrowersje wokół miejsc, w których kręcono film, przyćmiły jednak jego słabe wyniki. Twórcy filmu uznali, że rozsądnie będzie kręcić sceny plenerowe zaledwie 137 mil od miejsca bezpieczeństwa narodowego Nevady, niezależnie od przeprowadzonej w pobliżu próby broni jądrowej. Rząd federalny zapewnił wówczas opinię publiczną, że testy nie będą stanowić zagrożenia dla zdrowia nikogo. Bardzo się pomylili. Do końca 1980 roku 91 z 220 członków obsady i ekipy, którzy pracowali nad filmem, zachorowało na raka, a 46 zmarło z powodu tej choroby. Reżyser Dick Powell zachorował na nieuleczalnego raka nerki i popełnił samobójstwo w 1963 r. John Wayne zachorował na raka płuc i ostatecznie zmarł na raka żołądka w 1979 r. Susan Hayward zmarła na raka mózgu w 1975 r. Chociaż wielu twierdzi, że niektórych nowotworów nie można powiązać z lokalizacją zagrożeń, eksperci twierdzą, że sama liczba zachorowań na raka u osób, które pracowały nad filmem, nie może być dziełem przypadku.

70 obrażeń zadanych przez dzikie zwierzęta na planie

W 1974 roku rozpoczęły się zdjęcia do Roar, filmu o rodzinie atakowanej przez zwierzęta z dżungli. Tippi Hedren i jej mąż Noel Marshall nie mogli znaleźć nikogo, kto mógłby wynająć im czterdzieści lwów na potrzeby ich scenariusza, więc założyli własne „zoo”. Para zaczęła wychowywać lwiątko o imieniu Neil, dopóki sąsiedzi nie narzekali. Następnie przenieśli się na ranczo pod Los Angeles, gdzie dodali do swojej zwierzęcej rodziny tygrysy, więcej lwów i słoni. Wykorzystali tę stronę do nakręcenia swojego filmu. To, co miało trwać dziewięć miesięcy, przeciągnęło się do 5 lat i obejmowało kilka obrażeń zadanych przez dzikie zwierzęta. Ogromny lew uniósł głowę operatora, co zaowocowało około 220 szwami. Hedren próbowała jeździć na słoniu i została wyrzucona za swoje wysiłki, co spowodowało złamanie nogi i rany głowy. Jej córka, Melanie Griffith, prawie straciła oko po tym, jak została zaatakowana i potrzebowała 50 szwów na twarzy. Jakby ciągłe obrażenia nie były wystarczająco poważne, w pewnym momencie ranczo zostało nawet zalane, co spowodowało śmierć trzech lwów. I, dodając zniewagę, film wypadł bardzo słabo po premierze w 1981 roku.

Asystent kamery ginie w wypadku pociągu towarowego

W Midnight Rider nakręcono tylko jedną scenę. Ta scena została zmontowana z materiału filmowego przedstawiającego straszny wypadek kolejowy, w którym zginęła członkini załogi Sarah Jones, a 7 innych osób zostało rannych.Film miał być biografią o gwieździe rocka Greggu Allmanie, w której miałby zagrać William Hurt. Surowy materiał filmowy z tego tragicznego incydentu pokazuje kilku członków ekipy i aktora Wyatta Russella, którzy próbują zejść z torów kolejowych, jednocześnie próbując odsunąć rekwizyty na plan filmowy. W następnej minucie nadjeżdża pociąg towarowy. William Hurt powiedział później agencji prasowej, że czuł się bardzo niepewnie, kiedy dotarli na tory i zapytał zastępcę reżysera, Hillary Schwartz, czy będą tam bezpieczni. Powiedziała, że ​​będą bezpieczni, ale te słowa będą ją później prześladować. Została ukarana grzywną w wysokości 5000 dolarów i skazana na 10 lat w zawieszeniu za udział w wypadku. Później ujawniono również, że firma będąca właścicielem kolei odmówiła filmowcom pozwolenia na filmowanie na torach kolejowych.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Recenzja: Nie ignoruj ​​​​czerwonych flag we filmie Goście (2022)

Film Armageddon Time

Recenzja Do ostatniej kości – natychmiastowy klasyk dla każdego nabytego gustu